DATADRIVE - Nowy projekt Erasmus+

Społeczna Akademia Nauk (SAN) weźmie udział w nowym projekcie Erasmus+ dotyczącym wykorzystania danych do efektywnego zarządzania w edukacji.

W ramach projektu DATADRIVE dr Małgorzata Dzimińska z SAN będzie współpracować z przedstawicielami University of Twente w Holandii, Ministerstwem Edukacji Luksemburga, Ministerstwem Edukacji Chorwacji, Applied University z Belgii (Autonome Hochschule in der Deutschsprachigen Gemeinschaft) oraz firmą specjalizującą się w analizie danych z Wielkiej Brytanii (Edurio).

Partnerzy wypracują efektywne metody wspierania szkół w podejmowaniu inteligentnych decyzji opartych na dowodach i przetestują  innowacyjne rozwiązania technologiczne, które można wykorzystać do gromadzenia, analizowania i stosowania danych edukacyjnych w celu podnoszenia jakości pracy szkół. Ponadto liderzy szkolni i nauczyciele zostaną przeszkoleni w zakresie korzystania z danych w celu poprawy edukacji.

Projekt rozpoczyna się w październiku 2018r. i potrwa do września 2021r.

Więcej informacji: mdziminska@spoleczna.pl.