Międzynarodowe szkolenie GAMESP
Poniedziałek (14.05.2018)
Pierwszego dnia uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z celami i aktualnym stanem realizacji projektu. Wzięli także udział w prowadzonych przez Joannę Paszkowską-Rogacz warsztatach dla doradców zawodowych pracujących z osobami niepełnosprawnymi.
Wtorek (15.05.2018)
We wtorek uczestnicy spotkania wzięli udział w wizycie na Politechnice Łódzkiej. Podczas prezentacji prowadzonej przez dr inż. Dariusza Witkowskiego z Zakładu Aparatury Medycznej Wydziału Mechanicznego PŁ goście mieli możliwość zapoznania się z m.in. bieżącym stanem prac związanych z projektem konstrukcji sztucznego serca.
Wieczorem goście odbyli pieszą wycieczkę po Łodzi w towarzystwie przewodnika, podczas której poznali historię naszego miasta.
Środa (16.05.2018)
Kolejny dzień spotkania to wizyta w Stowarzyszeniu na rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym POKÓJ. Goście zobaczyli w jaki sposób podopieczni Stowarzyszenia spędzają dzień, wielu gości zakupiło na miejscu przepiękne wyroby rękodzielnicze wykonane przez osoby niepełnosprawne, a po obejrzeniu programu artystycznego w wykonaniu podopiecznych, pracowali z nimi przy wykorzystaniu robotów i plansz powstałych w toku realizacji projektu GAMESP.
Więcej zdjęć dokumentujących wizytę w Stowarzyszeniu znajduje się na jego profilu na FB:
Czwartek (17.05.2018)
17 maja odbył się warsztat z używania nowoczesnych technologii, pt. „IOS and Android for people with disabilities” w nauczaniu oraz inkluzji osób niepełnosprawnych. Warsztat prowadzili dr Adam Bednarek z Katedry Filologii Angielskiej SAN oraz Adam Cyrański, certyfikowany trener firmy Apple. Uczestnicy spotkania zapoznali się z przykładami aplikacji na urządzenia mobilne (oparte na systemach IOS oraz Android), ułatwiającymi codzienne życie osób z niepełnosprawnościami.
https://lodz.san.edu.pl/warsztat-z-uzywania-nowoczesnych-technologii-ios-and-android-for-people-with-disabilities
Piątek (18.05.2018)
Ostatni dzień warsztatów to prezentacja możliwości pracy z Ozobotami podczas ćwiczeń logopedycznych dla dzieci. Prezentację poprowadziła p. Anna Grzegory z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej LOGOFIGLE. Praca z Ozobotami to nie tylko ćwiczenia logopedyczne ale także poznawanie kodowania – czyli podstawowych technik programowania, z którymi radzą sobie zarówno dzieci jak i osoby z niepełnosprawnościami.
Całe 5-dniowe spotkanie to także wiele okazji do bezpośrednich rozmów między przedstawicielami instytucji partnerskich z Polski i zagranicy oraz dzielenia się przykładami dobrych praktyk w pracy z osobami niepełnosprawnymi.