Szkolenie projektu RoboSTEAMkids

W dniach 20-24 maja 2024 r. Emphasys Center było gospodarzem mobilności szkoleniowej na Cyprze, zorganizowanej w ramach projektu Erasmus+ roboSTEAMkids. 12 trenerów, nauczycieli i specjalistów z Polski, Chorwacji, Grecji, Włoch, Rumunii i Cypru wzięło udział w szkoleniu, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat pakietu nauczycielskiego dla edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w zakresie STEAM (Nauki (Science), Technologii (Technology), Inżynierii (Engineering), Sztuki (Arts) i Matematyki (Mathematics), podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wymienić się wiedzą i pomysłami.

Pierwszego dnia szkolenia wszyscy uczestnicy poznali się nawzajem i przedstawili ogólne wprowadzenie do wyników projektu. W ciągu następnych  dni każdy z partnerów zademonstrował swój modułu w pakiecie dla nauczycieli i zorganizował praktyczne warsztaty dla uczestników LTTA, aby przeszkolić ich w zakresie korzystania z materiałów. Ostatniego dnia kursu wszyscy partnerzy wzięli udział w ankiecie ewaluacyjnej, a w profesjonalnym studiu nagraniowym Emphasys nagrano relacje wideo.