Zaproszenie do udziału w pilotażu projektu E-evalinto

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, jedna z czołowych niepublicznych uczelni w Polsce, poszukuje nauczycieli szkoły średniej z dowolnych województw, zainteresowanych udziałem we wrześniu br. w pilotażu organizowanym w ramach projektu międzynarodowego E-evalinto (link).

Projekt E-evalinto ma na celu promowanie mentoringu wśród uczniów, aby przeciwdziałać zjawisku wczesnego porzucania szkoły przez uczniów ze środowiska migracyjnego.

Korzyści dla nauczyciela i szkoły:
  • Certyfikat uczestnictwa w pilotażu organizowanym w ramach międzynarodowego projektu E-evalinto;
  • Dostęp do opracowanych przez międzynarodowe partnerstwo materiałów w języku polskim wspierających integrację uczniów ze środowiska migracyjnego, mających na celu przeciwdziałanie przedwczesnemu porzucaniu szkoły i promowanie mentoringu wśród uczniów;
  • Dostęp do międzynarodowej platformy Moodle;
  • Możliwość nawiązania międzynarodowych kontaktów;
  • Wynagrodzenie dla nauczyciela;
  • Pomoc ze strony Społecznej Akademii Nauk;
  • Zwrot poniesionych kosztów (m.in. wydruki);
  • Podziękowanie dla szkoły za udział w pilotażu.

Od osób chętnych, zainteresowanych tematyką edukacji włączającej oraz problemem przedwczesnego porzucania szkoły oczekujemy:

• Zapoznania się z platformą E-evalinto oraz przeprowadzenia kilku ćwiczeń z uczniami;
  • Dokonania ewaluacji przeprowadzonych działań (m.in. wypełnienie kwestionariuszy przez uczniów);
  • Zapewnienia zdjęć z pilotażu oraz wyrażenia zgody na publikację zdjęć na stronie projektu E-evalinto.

Zgłoszenia prosimy przysyłać do 5 września 2018 za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: szkolenia-dpm@spoleczna.pl lub kontaktując się telefonicznie - Dział Projektów Międzynarodowych Społecznej Akademii Nauk: 42 664 22 78. Informacji udziela p. Marta Ratajczyk oraz koordynator pilotażu dr Małgorzata Klimka-Kołysko (mklimka@spoleczna.pl)

Zespół projektu E-evalinto

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi