ZAPROSZENIE na szkolenie projektu LIDO

Szanowni Państwo,
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi zaprasza na dwudniowe bezpłatne szkolenie, połączone z pracą własną,  zatytułowane: Umiejętności przywódcze nauczycieli.

Szkolenie jest organizowane w ramach projektu LIDO – umiejętności przywódcze nauczycieli, który jest skierowany do nauczycieli i edukatorów oraz do środowisk wspierających działalność  szkół, a poświęcony jest kształceniu umiejętności przywódczych, które są niezbędne w pracy osób związanych z edukacją.

Projekt ma ambicję wyposażyć nauczycieli-liderów w nowe narzędzia, które ułatwią im prowadzenie zajęć w klasie, pomoc uczniom w nauce, kontakty z kierownictwem szkoły i całą radą pedagogiczną, a także współpracę z rodzicami i lokalną społecznością.

Podczas szkolenia zostanie zaprezentowana metodologia, która pomoże osobom pracującym w edukacji rozpoznać (Test wstępny na platformie Moodle) i doskonalić swoje kompetencje przywódcze.

Szkolenie będzie się koncentrować na trzech obszarach, niezbędnych w działaniu lidera: obszarze przywództwa, komunikacji i zarządzania konfliktem.
Podstawą teoretyczną dla opracowania metodologii są prace Thomasa Gordona (skuteczna komunikacja w środowisku szkolnym), Paula Herseya i Kena Blancharda (przywództwo sytuacyjne) i Petera Gronna (przywództwo rozproszone w środowisku szkolnym).
W przerwie między szkoleniami face-to-face uczestnicy będą uzupełniać wiedzę  korzystając z platformy e-learningowej

Na szkolenie zapraszamy dyrektorów i nauczycieli szkół, jak również osoby pracujące w szkole lub instytucjach edukacyjnych na innych stanowiskach (pedagog, doradca, konsultant).

SZKOLENIA PILOTAŻOWE odbędą się w dniach 22 stycznia 2019 i 5 lutego 2019 w godz. 10.00-15.00 w siedzibie Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, przy ul. Kilińskiego 98 (sala P12)

Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w szkoleniu, prosimy o przesłanie  FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO (poniżej) pod adres: dwz@san.edu.pl

Poniżej również znajdziecie Państwo Ramowy Plan Szkolenia

Szkolenie poprowadzi dr Adam Gogacz z Intytutu Pedagogiki SAN

W razie pytań czy wątpliwości, jesteśmy do Państwa dyspozycji:
Dział Współpracy z Zagranicą
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
Tel: 42/632 04 80, 42/664 66 68

Szkolenie jest bezpłatne, koszty podróży pokrywa uczestnik.

Liczba miejsc ograniczona.

Osoby, które zgłoszą się na szkolenie po wyczerpaniu puli uczestników, zapraszamy serdecznie do odbycia SAMODZIELNEGO szkolenia LIDO on-line, za pomocą narzędzia do samokształcenia, na platformie Moodle.