ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE PROJEKTU NEUROANDRAGOGIKA PRZECIW WYKLUCZENIU

Szanowni Państwo,

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi pragnie zaprosić do udziału w bezpłatnym dwudniowym szkoleniu pilotażowym projektu, połączonym z pracą własną pt: „Neuroandragogika w kształceniu dorosłych zagrożonych wykluczeniem”,
organizowanym w ramach projektu Neuroandragogika przeciw wykluczeniu
Projekt i szkolenie są skierowane do osób związanych z szeroko pojętą edukacją osób dorosłych, a jego celem jest promocja idei wykorzystania najnowszej wiedzy na temat neurodydaktyki w kształceniu osób dorosłych z grup defaworyzowanych (m.in. bezrobotni, nieaktywni zawodowo, osoby 50+, niepełnosprawni, imigranci, osoby o niskich kwalifikacjach, osoby z obszarów nisko zurbanizowanych, więźniowie itp.).

Partnerstwo projektu opracowało materiały szkoleniowe, które zostaną przedstawione i przetestowane podczas SZKOLENIA PILOTAŻOWEGO.
Materiały to:
•    Program szkolenia dla nauczycieli i edukatorów osób dorosłych: „Neuroandragogika w kształceniu dorosłych zagrożonych wykluczeniem
•    Materiały dydaktyczne dla nauczycieli i edukatorów „Neuroandragogika w kształceniu dorosłych zagrożonych wykluczeniem”

Podczas szkolenia uczestnicy poznają podstawowe założenia dotyczące "przyjaznego mózgowi" nauczania osób dorosłych, poznają wpływ najważniejszych funkcji poznawczych na przebieg i efekty uczenia się dorosłych, nauczą sie kształtować przyjazne środowisko nauki i pracy oraz przeanalizują skuteczność wybranych metod i technik nauczania w kontekście wiedzy o funkcjonowaniu mózgu. Ponadto będą mogli praktycznie zapoznać się z platformą e-learningową, która będzie dla nich narzędziem wspierającym ich pracę z osobami z grupy docelowej projektu.

SZKOLENIA PILOTAŻOWE odbędą się w dniach 7 i 21 listopada  w siedzibie Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, przy ul. Kilińskiego 98 (sala P12)

Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w szkoleniu, prosimy o przesłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO pod adres: dwz@san.edu.pl

W razie pytań czy wątpliwości, jesteśmy do Państwa dyspozycji:
Dział Współpracy z Zagranicą
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
Tel: 42/632 04 80, 42/664 66 68

Szkolenie jest bezpłatne, koszty podróży pokrywa uczestnik.

Poniżej ramowy plan szkolenia i formularz zgłoszeniowy.