Projekt DISTINC

« wróć

O projekcie

Od kilkudziesięciu lat obserwujemy intensyfikację działań na rzecz edukacji włączającej, której celem jest stworzenie równych szans edukacyjnych dla wszystkich dzieci, tak aby mogły rozwijać w pełni swój potencjał na polu naukowym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym. Nadal jednak wielu uczniów nie radzi sobie w szkole lub jest zmuszonych do podjęcia nauki w szkołach specjalnych. Aby temu zapobiec można realizować pewne działania instytucjonalne. Ważne jest także, by nauczyciele przygotowani byli do stosowania efektywnych metod, strategii i narzędzi, umożliwiających nauczanie zintegrowane.


Projekt DISTINC ma na celu opracowanie szkolenia zawodowego dla nauczycieli, którego efektem jest udoskonalenie ich umiejętności i poszerzenie wiedzy na temat edukacji włączającej.

Cel

Celem projektu DISTINC jest opracowanie modułu szkoleniowego dla nauczycieli – ICP, obejmującego prowadzenie zajęć w ramach edukacji włączającej dla dzieci z problemami w nauce poprzez współpracę z ekspertami z całej Europy. Grupę docelową stanowią nauczyciele szkół podstawowych prowadzący lekcje w klasach integracyjnych z uczniami o łagodnym stopniu niepełnosprawności, a także dzieci z problemami w uczeniu się i/lub z zaburzeniami zachowania (bez poważnego upośledzenia intelektualnego czy ruchowego), w przypadku których istnieje ryzyko niepowiedzenia w szkole.

 

ICP obejmować będzie 30-godzinny moduł szkoleniowy, prowadzony w językach partnerstwa (angielski, turecki, polski, portugalski i niderlandzki) przez każdego z partnerów dla co najmniej 5 nauczycieli-trenerów. Każdy z nauczycieli-trenerów przeszkoli następnie kolejnych pięciu nauczycieli, docelowo około 150 nauczycieli skorzysta z modułu ICP w trakcie trwania projektu.

Partnerzy w projekcie:

  1. Boğaziçi University Lifelong Learning Center (BULLC), Turcja – www.buyem.boun.edu.tr
  2. Istanbul Provincial Directorate for National Education (ILMEM), Turcja – www.istanbul.meb.gov.tr
  3. Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania (SWSPIZ ), Polska – www.swspiz.pl
  4. University of Antwerp, Belgia – www.sclm.ua.ac.be
  5. Noel Park - Szkoła Podstawowa (NPPS), UK – www.noelparkprimary.net
  6. University of Evora, Portugalia – www.uevora.pt

 

Czas trwania projektu: 1/11/2010 - 31/10/2012

Kontakt

Marta Kędzia – koordynator projektu – mkedzia@swspiz.pl


Erasmus
Europa dla obywateli
Visegrad
Media
Tempus