GAMESP - Planszowe i wirtualne gry z wykorzystaniem robota, dla edukacji i społecznego wsparcia osób niepełnosprawnych intelektualnie
Cele
Celem projektu jest opracowanie platformy online do komunikacji z robotem lub w wirtualnej społeczności, poprzez którą realizowane będą moduły szkoleniowe dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Dzięki aktywnym modułom, niepełnosprawni uczestnicy będą mieli możliwość uczyć się poprzez zabawę z robotem realizującym ciekawe misje, oparte na aktywnościach życia codziennego, odzwierciedlonych w 10 modułach szkoleniowych. Konsorcjum projektu składa się z ekspertów pracujących z osobami niepełnosprawnymi.
Ponadto projekt zakłada angażowanie rodziców w proces nauczania/uczenia się, aby wzmocnić więź rodzic-dziecko i ich relacje. Gry oparte na wirtualnej społeczności pozwalają na zabawę w parach lub grupach osobom znajdującym się w różnych miejscach.
Grupa docelowa
- Rodzice i inni krewni osób z niepełnosprawnością intelektualną
- Szkoły pracujące z osobami z niepełnosprawnością intelektualną ze wszystkich krajów partnerskich. Będą one miały dostęp do interaktywnej platformy online, która może być używana nie tylko do doskonalenia umiejętności i kompetencji osób niepełnosprawnych intelektualnie, ale także jako środek nawiązywania kontaktu i sposób komunikowania się z innymi specjalistami w zakresie edukacji specjalnej.
- Uniwersytety i inne organizacje szkolące nauczycieli edukacji specjalnej, którzy również są ważną grupą docelową projektu, ponieważ będą rozpowszechniać opracowane narzędzie GAMESP wśród przyszłych nauczycieli.
- Osoby z niepełnosprawnością intelektualną w każdym wieku, ponieważ narzędzia GAMESP nie tylko będą sprzyjać rozwojowi osobistemu, ale także ułatwią proces włączenia do społeczeństwa.
Rezultaty projektu
- Platforma, wirtualna społeczność i gra interaktywna GAMESP.
- Robot, z którym będą komunikować się użytkownicy platformy.
- Dziesięć modułów szkoleniowych do pracy z robotem.
Partnerstwo projektu:
-
Conselleria de Cultura, Educacion e Ordenacion Universitaria (Hiszpania)
-
Społeczna Akademia Nauk (Polska)
-
Daniel Castelao Centro de Formación Profesional (Hiszpania)
- La Cooperativa Sociale CEIS Formazione (Włochy)
- ProMAS (Rumunia)
-
ATENEA Projects Lda. (Portugalia)
-
IST. D'ISTRUZ. SUPERIORE ALDINI VALERIANI – SIRANI (Włochy)
Czas trwania projektu: 1.09.2016 - 31.08.2018
Strona www projektu:
Informacji na temat projektu udziela:
Marta Kędzia - kierownik projektu w Społecznej Akademii Nauk (e-mail: mkedzia@spoleczna.pl)
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+